Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

wybory prezydenckie 2020
Nasz Tczew

Nasz Tczew – wydanie specjalne

Magazyn Nasz Tczew całkowicie poświęcony wyborom na prezydenta RP. Porównanie wyników ogólnopolskich z pomorskimi i lokalnymi. Relacja z głosowania i komentarze przedstawicieli lokalnych struktur ugrupowań kandydatów, którzy będą walczyć o prezydenturę w drugiej turze.

W przypadku województwa pomorskiego wygrał kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Na drugim miejscu znalazł się urzędujący prezydent Andrzej Duda. Frekwencja w województwie pomorskim wyniosła 65,55%, czyli więcej niż w skali kraju.

W powiecie tczewskim prezydent Andrzej Duda wygrał z Rafałem Trzaskowskim z dziesięcioprocentową przewagą. Frekwencja wyniosła 60,05%, czyli mniej niż w skali kraju.

W mieście Tczew wygrał Duda z przewagą nad Rafałem Trzaskowskim mniejszą niż w powiecie, bo dwuprocentową. Frekwencja na terenie miasta wyniosła 63,26%.

Dodajmy, że w Gdańsku zdecydowanie wygrał Rafał Trzaskowski z wynikiem 47%. W Malborku także wygrał kandydat Koalicji Obywatelskiej, który otrzymał niemal 42% głosów. Odmienna sytuacja jest w Starogardzie Gdańskim, gdzie podobnie jak w Tczewie wygrał Andrzej Duda. Urzędujący prezydent otrzymał w stolicy Kociewia ponad 43% głosów.

Na gorąco wyniki dla naszej telewizji skomentował Starosta Tczewski Mirosław Augustyn. Wyniki skomentowali przewodniczący struktur miejskich Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.
Stanisława Smolińskiego przewodniczącego struktur PiS zapytaliśmy na czyje głosy może obecnie liczyć prezydent Andrzej Duda i jakie są najważniejsze założenia tego etapu kampanii wyborczej. Natomiast przewodniczący struktur miejskich Platformy Obywatelskiej Jan Kulas skomentował wynik Rafała Trzaskowskiego.

Frekwencja w Tczewie wyniosła wyniosła 63,26%. Jest to jeden z najwyższych wyników w historii naszego miasta. Mieszkańców zapytaliśmy dlaczego udział w wyborach jest dla nich ważny.