Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Dzicy Przyrodnicy nurkowali w zielone
Nasz Tczew

Dzicy Przyrodnicy nurkowali w zielone

„Nurkuj w zielone” to nazwa cyklu sześciu spotkań organizowanych przez nieformalną grupę Dzicy Przyrodnicy. Z naszą kamerą wybraliśmy się na pierwsze spotkanie w Parku Miejskim, gdzie najmłodsi tczewianie poznawali sekrety ptaków.

„Dzicy Przyrodnicy” to Asia, Daria i Grzegorz, którzy działają pod patronatem Ruchu Inicjatyw Obywatelskich Tczewa. Łączy ich miłość do przyrody, czystego powietrza, rowerów i aktywności w przestrzeniach miejskich. Swoją pasją postanowili podzielić się z najmłodszymi.

Zajęcia trwające około trzech godzin są darmowe i przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Projekt został dofinansowany kwotą ponad 4600 zł z w ramach programu „Działaj Lokalnie”, który realizuje Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Fundacja Pokolenia. Kolejne spotkania będą organizowane co kilka tygodni, aż do końca tego roku. Zapisy na każde z kolejnych pięciu spotkań będą odbywały się indywidualnie, co oznacza, że jeżeli komuś nie udało się wziąć udziału w pierwszym spotkaniu w parku, to nadal ma szansę zapisać się na kolejne.