Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Masowe szczepienia w dawnym domu dziecka
Nasz Tczew

Masowe szczepienia w dawnym domu dziecka

Bardzo ważna informacja dla osób, które w najbliższym czasie będą się szczepić. W Tczewie od 1 grudnia zmieni się lokalizacja punktu masowych szczepień. Do tej pory pacjenci przychodzili do hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 8. Za kilka dni punkt zostanie przeniesiony do budynku dawnego domu dziecka.

W Tczewie można przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19 w wielu punktach na terenie całego miasta. W kwietniu w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 Szpitale Tczewskie przy wsparciu Urzędu Miejskiego powołały punkt masowych szczepień. 1 grudnia lokalizacja ta zostanie zmieniona na budynek dawnego domu dziecka przy ul. Wojska Polskiego.

Budynek dawnego domu dziecka jest nadzorowany przez Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Tczewie, które podlega starostwu. W wyniku rządowych zmian obiekt od wielu miesięcy nie spełnia swojej wcześniejszej funkcji. Dzięki zaadaptowaniu go na potrzeby punktu masowych szczepień uda się stworzyć kilka stanowisk dla pacjentów.

Od początku epidemii w powiecie tczewskim na COVID-19 zachorowało ponad 11,5 tysiąca osób, z czego 500 w ostatnim tygodniu. Dokładnie 271 mieszkańców z tego powodu zmarło, w tym 13 w ciągu ostatnich 7 dni. Prezes Szpitali Tczewskich ponownie zachęca do szczepień i informuje, że od niedawna chętnych przybywa.