Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

skrzydło dwójki
Nasz Tczew

Dzieci ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w nowym obiekcie

Nowe skrzydło Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 Tczewie już tętni życiem. Uczą się w nim dzieci z klas I-III tej placówki. We wtorek 13 września dyrektor szkoły zaprosił na symboliczne otwarcie nowego obiektu.

Sportowa Szkoła Podstawowa numer 2 funkcjonowała przez pięć lat w dwóch obiektach – przy ulicy Gdańskiej i w dużym przedwojennym gmachu przy ulicy Południowej, który wcześniej był Szkołą Podstawową nr 3, a później Gimnazjum nr 2.
Po wybudowaniu nowego skrzydła kompleks szkolny przy Gdańskiej jest w jednym miejscu i jest wystarczający na potrzeby SSP 2. Inwestycja kosztowała 3 miliony złotych. Zadanie zostało dofinansowane w ramach rządowego programu w wysokości 1 miliona.
Wiceprezydenta Tczewa do spraw społecznych Adama Urbana poprosilismy o przypomnienie skąd pomysł na tę inwestycję.


Nowe skrzydło jest połączone z budynkiem szkoły, ale ma osobne wejście. Oprócz sześciu klas szkolnych w obiekcie są węzły sanitarne i klatka schodowa. Dwójka jest szkołą z oddziałami integracyjnymi. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy okazji zwiększono i zagospodarowano teren szkolny wokół kompleksu szkolnego. Są nowe ławeczki, nasadzenia zieleni.
Na uroczystość otwarcia skrzydła przybył prezydent Mirosław Pobłocki oraz wiceprezydenci Adam Burczyk i Adam Urban, była też naczelnik wydziału edukacji Sylwia Olek. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny.

Do symbolicznego przecięcia wstęgi zaproszono prezydenta i jedną z uczennic dwójki. W niebo poszybowały też balony. Obiekt poświęcił proboszcz sąsiadującej ze szkoła parafii świętego Józefa ksiądz Andrzej Piernikarczyk.