Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

jarmark świąteczny
Nasz Tczew

Dziesiąty świąteczny jarmark na tczewskiej Starówce

W miniony weekend tysiące tczewian przyszło na tczewską starówkę, gdzie Fabryka Sztuk zorganizowała jarmark bożonarodzeniowy.

Blisko pięćdziesięciu wystawców na kilku ulicach Starego Miasta i placu Hallera uczestniczyło w Jarmarku Bożonarodzeniowym, zorganizowanym w naszym mieście przez Fabrykę Sztuk już po raz dziesiąty. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci i koncertów. Jarmark był też okazją do złożenia świątecznych życzeń przez przedstawicieli lokalnych samorządów i przekazania przez harcerzy światełka betlejemskiego.


Dziesiąty w naszym mieście Jarmark Bożonarodzeniowy odbył się w miniony weekend dziewiątego i dziesiątego grudnia. W jego organizacji Fabryce Sztuk pomógł Urząd Miejski oraz Zakład Usług Komunalnych. Impreza jest przede wszystkim okazją do zrobienia świątecznych zakupów – zwłaszcza kulinarnych, ale też różnego rodzaju ozdób, jakich nie znajdziemy w marketach.
Największą atrakcją dla dzieci był oczywiście święty Mikołaj, ale był też mocno wspierany przez elfy i śnieżynki. W jego zagrodzie można było zrobić zdjęcia oraz wykonać ozdoby świąteczne. Klimatu dopełniały koncerty i konkursy.