Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

budżet 2024
Nasz Tczew

Omawiali projekt budżetu na przyszły rok

Wiceprezydent Tczewa do spraw gospodarczych Adam Burczyk oraz skarbniczka naszego miasta Hellena Kullas podczas otwartego spotkania zaprezentowali projekt budżetu na przyszły rok. W ostatniej części debaty odpowiadali na pytania mieszkańców.

Co roku, jeszcze zanim rada miasta na sesji grudniowej będzie głosować nad zatwierdzeniem budżetu, prezydent Tczewa zaprasza mieszkańców na publiczną debatę na temat planowanego na przyszły rok projektu wydatków, dochodów, zadań do realizacji.
Prezentację projektu budżetu na 2024 rok rozpoczęła skarbniczka miasta Helena Kullas. Projekt budżetu na 2023 r. zakłada dochody w wysokości blisko 318 milionów 800 tysięcy złotych, a wydatki nieco ponad 334 miliony. W przypadku dochodów to niższa kwota niż budżetu tegorocznego o niecałe cztery procent.


Wiceprezydent Tczewa do spraw gospodarczych Adam Burczyk przedstawił zadania inwestycyjne, jakie zostały ujęte w budżecie na 24 rok. Władze Tczewa zaplanowały wydać na nie 22 miliony złotych. Zadania te podzielono na róne rodzaje, czyli inwestycje komunalne, drogowe, rekreacyjne, oświatowe i pochodzące z budżetu obywatelskiego. Osobno wiceprezydent omawiał inwestycje programu Aktywny Tczew, a więc budowę nowego basenu i kompleksową modernizację pływalni przy ulicy Wojska Polskiego.

Spotkanie o budżecie było otwarte dla mieszkańców i transmitowane na żywo w internecie. Na debatę przybyło kilka osób, byli wśród nich radni miasta i powiatu. Padło z sali kilka pytań, na które Adam Burczyk udzielał odpowiedzi.