Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Juventus filmowo
Nasz Tczew

Filmowy koncert chóru Juventus

„Gospel w rolach głównych” – tak zatytułowano koncert Chóru Juventus oraz Wave Orchestra, jaki odbył się w Centrum Kultury i Sztuki. Wykonawcy interpretowali znane utwory filmowe z gatunku muzyki gospel.

Niedawno w Tczewie odbyła się premiera koncertu chóru Juventus zatytułowanego “Pieśni czarnych niewolników”. Zespół interpretował w nim zaaranżowane przez swojego dyrygenta Macieja Miszę Borowicza utwory negro spirituals, które złożyły się na przejmujący spektakl muzyczny.
Tym razem Borowicz postanowił zaprezentować zdecydowanie łatwiejszy w odbiorze dla słuchaczy materiał muzyki gospel wykorzystywanej w znanych filmach, na przykład “Zakonnica w przebraniu” czy “Żona pastora”. Łatwiejszy w odbiorze nie oznacza łatwiejszy w wykonaniu, tym bardziej, że chór śpiewał z towarzyszeniem trzynastoosobowego zespołu Wave Orchestra, w którego skład wchodzą młodzi instrumentaliści – absolwenci muzycznych akademii wyższych.

Filmowe przeboje zostały nowocześnie zaaranżowane właśnie na chór, solistów i orkiestrę przez Macieja Miszę Borowicza i Kanstantsinę Yaskou. Połączenie chóralnej muzyki gospel i orkiestry symfonicznej zaowocowało powstaniem brzmień pełnych emocji, z wykorzystaniem szerokiego spektrum możliwości wykonawców.

Pierwotnie koncert miał odbyć się w plenerze, w parku przy Centrum Kultury i Sztuki. Trudne warunki atmosferyczne i burza jaka rozpoczęła się pół godziny przed planowanym występem postawiły organizatorów w trudnym położeniu, jednak wykonawcy i technicy stanęli na wysokości zadania, przenosząc imprezę do sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki.