Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Wiadukt został zamknięty
Nasz Tczew

Wiadukt został zamknięty

Zgodnie z planem w poniedziałek 1 lipca doszło do zamknięcia wiaduktu w ciągu ul. 30 Stycznia dla ruchu pieszego i kołowego. Kierowcy przez około pół roku muszą liczyć się z objazdami, a pasażerowie miejskich autobusów z zastępczymi liniami.

Już w piątek w związku z remontem wiaduktu w ciągu ul. 30 Stycznia została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, jednak najważniejszy element, czyli zamknięcie wiaduktu dla ruchu pieszego i kołowego, nastąpiło w poniedziałek. W godzinach porannych część kierowców ignorowała zamontowane znaki oraz barierki i przejeżdżała przez wiadukt, z kolei inni zawracali. Starostwo Powiatowe, któremu podlega ul. 30 Stycznia, przypomina, z jakiego powodu wiadukt musi zostać wyremontowany.

Wykonawca na czas remontu nie zamontuje tymczasowej kładki dla pieszych i rowerzystów, co oznacza spore komplikacje dla uczniów mieszkających na osiedlu Górki, którzy podczas roku szkolnego codziennie muszą dotrzeć do Szkoły Podstawowej nr 10. W związku z zamknięciem wiaduktu Miejski Zarząd Dróg tymczasowo zlikwidował linie autobusowe nr 2 i 12 i w ich miejsce wprowadził linie R2, R12 i R14. Zastępcza dwunastka kursuje z dworca PKP na osiedle Górki i z powrotem jako dwójka, z pominięciem Starego Miasta, z kolei zastępcza czternastka łączy Czyżykowo z Górkami poprzez centrum i osiedle Kolejarz. Wyjątkowo autobusy linii nr 14 korzystają z ulicy Żeromskiego, na której zlokalizowano dwie pary tymczasowych przystanków – w pobliżu podstawówki oraz przychodni zdrowia. Niestety akurat w momencie, gdy autobusy wjeżdżają w ul. Żeromskiego, służby dokonują tam łatania dziur.

Remont wiaduktu wykonuje firma Ikomont z Janikowa. Planowany termin zakończenia prac i przywrócenia stałej organizacji ruchu to 18 grudnia tego roku.