Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Francuzi i Polacy znów przegonią Prusaków
Nasz Tczew

Francuzi i Polacy znów przegonią Prusaków

W najbliższą sobotę Fabryka Sztuk przeniesie mieszkańców Tczewa do epoki napoleońskiej. Po raz kolejny będziemy świadkami walk Wielkiej Armii Napoleona Bonapartego ze wsparciem Polaków przeciwko oddziałom pruskim, które na początku XIX wieku okupowały Tczew. Żywa lekcja historii odbędzie się przy zabytkowych murach obronnych i na pl. Hallera.

Już po raz siódmy Fabryka Sztuk zorganizuje inscenizację obrazującą XIX-wieczną Bitwę o Tczew. Pierwsze widowisko odbyło się w 2009 roku, a szóste pięć lat temu. Inscenizacja rozpocznie się w sobotę 18 lutego o godzinie 14 przy murach obronnych znajdujących się w sąsiedztwie ul. Wąskiej i Ogrodowej. Wcześniej, bo od godziny 13, na pl. Hallera będzie stacjonować obozowisko z rekonstruktorami.

Bitwa będzie miała bardzo dynamiczny charakter, a dramaturgię zmagań wojennych podkreślą efekty pirotechniczne. Po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć ucieczkę Prusaków. Zasadnicza część inscenizacji odbędzie się przy murach obronnych przy ul. Wąskiej, ale rekonstruktorzy przejdą również w inne rejony Starego Miasta.