Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

dokumentacje drogi
Nasz Tczew

Jakie miejskie drogi do przebudowy w Tczewie?

Jeszcze w ubiegłym roku władze Tczewa zleciły projekty przebudowy dwóch dróg – ulicy Tczewskich Saperów i ulicy Kossaka. W tym roku ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy ulicy Obrońców Westerplatte i ulicy Okrętowej.

W ubiegłym roku rozstrzygnięto kosztowny przetarg na dokumentację projektową ulicy Tczewskich Saperów. Będzie to prawdziwe wyzwanie inwestycyjne w najbliższych latach dla miejskiego samorządu. Mowa o głównej arterii nowego osiedla w Tczewie, tak zwanego Nowego Centrum Tczewa, jakie powstaje w miejscu byłej jednostki wojskowej między ulicą Wojska Polskiego i drogą dojazdową do krajowej 91. Ma powstać nie tylko przebieg drogi, a także nowe rondo które połączy ulice Tczewskich Saperów z Wojska Polskiego i Aleją Zwycięstwa.

Firma projektowa z Warszawy wykonuje dokumentację projektową ulicy Tczewskich Saperów za blisko 380 tysięcy złotych, ma być gotowa w pierwszej połowie tego roku.
Inne zadanie projektowe, realizowane aktualnie, to przebudowa ulicy Kossaka na osiedlu Witosa, czyli na Górkach. Jakie dokumentacje projektowe dróg będą jeszcze realizowane w tym roku poiwedział nam kierownik Miejskiego Zarządu Dróg Marcin Górny.

Jedną z ważniejszych inwestycji drogowych w Tczewie w najbliższych latach będzie przebudowa ulicy Obrońców Weterplatte na Starym Mieście. Nie najistotniejsza jest tu poprawa nawierzchni jezdni. Ważniejsze są inne powody.
Trzy firmy projektowe wyceniły zadanie wykonania dokumentacji przebudowy Obrońców Westerplatte na blisko 400 tysięcy złotych. Prezydent zapewnił, że po analizie zostanie wybrana jedna z tych ofert.

Ulica Okrętowa obsługuje część mieszkańców osiedla Staszica, można ją określić jako ulicę wjazdową od strony Tczewa. Przy Okrętowej znajduje się duży teren rekreacyjny oraz działka, którą miasto zamierza sprzedać inwestorowi z przypisaną funkcja usłughową – można wybudować tu market.

Dokumentacja przebudowy Okrętowej może kosztować 80 lub 90 tysięcy złotych. Zarówno prezydent Tczewa jak i kierownik MZD potwierdzili, że jeszcze w tym roku ma powstać dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Mieszka I. To droga na osiedlu Kolejarz, przedłużenie ulicy Grunwaldzkiej. Na tej ulicy nawierzchnia wykonana jest z płyt betonowych, które miasto wymieniłoby na nawierzchnię bitumiczną.