Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

fredraszki
Nasz Tczew

Fredraszki Teatru Wielkiego w Tczewie

Ponadczasowy Fredro na tczewskiej scenie.

W poniedziałek w sali Centrum Kultury i Sztuki aktorzy Teatru Narodowego z Warszawy zaprezentowali spektakl „Fredraszki” w reżyserii Jana Englerta.

W tym roku Teatr Narodowy obchodzi 250 rocznicę powstania i po raz pierwszy ma okazję wyjść na zewnątrz – pokazywać spektakle w miastach, w których na co dzień nie ma teatrów. W ten sposób na scenie Centrum Kultury i Sztuki pojawili się znakomici aktorzy, w komediodramacie „Fredraszki”. Współautorem scenariusza, reżyserem i aktorem jest Jan Englert – wielki mistrz, wybitny polski aktor filmowy, teatralny, ale tez wykładowca, obecnie dyrektor artystyczny Teatru Narodowego.

Spektakl, na którym sala Centrum Kultury wypełniona była do ostatniego miejsca, osnuty został na interakcji samego Aleksandra Fredry z postaciami z własnych sztuk. Treścią były flirty i romanse, skrząca dowcipem zabawa z teatralną tradycją, a zarazem szczera refleksja starzejącego się autora nad człowiekiem i światem. Był to spektakl o miłości, która jest motorem ludzkich działań, także o przepaści pokoleniowej między młodymi i starymi – to sprawy ponadczasowe.

Artyści zostali nagrodzeni przez tczewską publiczność owacją na stojąco.