Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

bilard lisewo
Nasz Tczew Sport

Młodzi bilardziści rywalizowali w Lisewie

Dzieci z czterech klubów wzięły udział w turnieju Pomorskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej, jaki odbył się w Lisewie. Oprócz gospodarzy rywalizowali tczewianie, starogardzinie i gdańszczanie.

W naszym regionie bilard jest dyscypliną sportu dobrze rozwiniętą – popularną zarówno w gronie dorosłych jak i dzieci. Głównie za sprawą działalności i sukcesów Arkadii Tczew. Prezes tego klubu Arkadiusz Sząszor jest zarazem wiceprezesem Polskiego Związku Bilardowego i stara się popularyzować sport.

Gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa w Lisewie Malborskim, gdzie działa bilardowa sekcja UKS Lisewo. Zapytaliśmy twórcę sekcji Łukasza Rygielskiego, skąd pomysł by w tak niewielkiej miejscowości powstał ośrodek szkolenia bilarda.

Do zmagań w turnieju Pomorskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej przystąpili reprezentanci UKS Lisewo, Arkadii Tczew, Kmicica Starogard i Green Clubu Gdańsk. Trzydzieścioro dzieci grało w odmianę dziewięć bil systemem “do dwóch przegranych”. Rywalizacja w turnieju trwała blisko sześć godzin. W turnieju wyodrębniono trzy kategorie. W gronie dziewcząt zwyciężyła Karina Cuper z Green Club Gdańsk, w kategorii junior młodszy wygrał Michał Baska z Kmicica Starogard, spośród juniorów starszych najlepszy był Marcin Chmiel z Green Clubu.