Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

przetarg czarlin knybawa
Nasz Tczew

GDDKiA dołoży na remont berlinki?

Pięć firm złożyło oferty na dokończenie przebudowy drogi krajowej numer 22 na odcinku Czarlin-Knybawa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oszacowała tę inwestycję na 42,5 miliona złotych. Najniższa z ofert przewyższa tę kwotę o 8 milionów. Gdański oddział GDDKiA jeszcze nie podjął decyzji czy przetarg unieważnić czy zwiększyć wydatek na ten cel.


Gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ma duży problem z przebudową odcinka drogi krajowej numer 22 od Czarlina do mostu knybawskiego, która rozpoczęła się w 2018 roku. To zadanie z winy nierzetelnego wykonawcy zostało przerwane.
Zamawiający musiał zinwentaryzować stan prac, przeliczyć i sporządzić nową specyfikację na dokończenie inwestycji.

W lutym 2021 roku otwarto oferty w ramach ogłoszonego przetargu. Najtańsza opiewała na kwotę 23,5 miliona złotych i przekraczała o ponad 6,5 miliona złotych zabezpieczone na ten cel pieniądze. GDDKiA podjęła decyzję o unieważnieniu przetargu.
Następny ogłoszono jednak dopiero niedawno czyli około 20 miesięcy później. Poznaliśmy oferty. Sytuacja jest podobna – zamawiający albo unieważni przetarg albo będzie musiał dołożyć do planowanej kwoty – tym razem 8 milionów złotych.