Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

hala sportowa
Nasz Tczew

Hala sportowa ósemki rośnie

Zimowe warunki atmosferyczne nie są przeszkodą dla wykonawcy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 8. Są wybudowane fundamenty, na których już w lutym ma stanąć stalowa konstrukcja hali wraz z dachem.

Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 8 to inwestycja oczekiwana od wielu lat. Ta niewielka placówka edukacyjna jest jedyną w Tczewie, która nie posiada infrastruktury sportowej. Trudno określić boiskiem fragment tartanu na podwórku, a salą sportową niskie pomieszczenie w piwnicy. Jednak wreszcie dzieci, ich rodzice i grono pedagogiczne ósemki się doczekają. Ma być to hala z prawdziwego zdarzenia – nowoczesna dostosowana do potrzeb rozgrywania meczów w halowa piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, z zapleczem czyli osobną salą korekcyjną, gabinetami, szatniami i pomieszczeniami dla wyposażenia.

Obiekt będzie położony za szkołą, oddalony od ulicy Armii krajowej, więc na co dzień nie będzie dla tczewian widoczny. Mimo to firma Apa Projekt postawiła przed wykonawcą wymagające zadanie wybudowania obiektu w ładnej, efektownej bryle.

Ogłoszony w październiku przetarg na roboty budowlane wygrała tczewska firma Resteks, ta sama, która przeprowadziła przebudowę tczewskiego szpitala. Inwestycja kosztuje cztery miliony złotych. Wykonawca rozpoczął już w listopadzie i nie przerwał prac, mimo niesprzyjających zimowych warunków, z czego zadowolona jest dyrektor szkoły Bożena Dudzińska.

Kierownik budowy Bogdan Radzimiński potwierdza, że inwestycja jest realizowana zgodnie z harmonogramem i już w lutym może hala może już stać w stanie surowym.