Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

orkiestra Rusowicz
Nasz Tczew

Harcerska Orkiestra Dęta i Ania Rusowicz

Harcerska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Magdaleny Kubickiej-Netki powitała z tczewianami nowy rok tradycyjnym koncertem. Gwiazdą tegorocznego wydarzenia była Ania Rusowicz.

Koncert noworoczny Harcerskiej Orkiestry Dętej to tradycja sięgająca kilkudziesięciu lat. Tczewski zespół prowadzony przez Magdalenę Kubicką Netkę do wspólnego występu zaprasza specjalnych gości. W ubiegłym roku Centrum Kultury i Sztuki gościło Ewę Bem, wcześniej byli między innymi Natalia Kukulska, Zbigniew Wodecki czy Kuba Badach. To artyści wiele znaczący na polskiej scenie muzycznej. W minioną niedzielę harcerze powitali z tczewianami dwa tysiące dwudziesty trzeci rok z Anią Rusowicz. Sala CKiS wypełniona była po brzegi. Zanim na scenie pojawiła się gwiazda – orkiestra zaprezentowała się w wielkich przebojach filmowych. Takich sprzed lat jak Amerykanin w Paryżu czy tematy z West Side Story, jak i nowszych – takich jak wiązanka motywów z filmu The Greatest Showmen.

Ania Rusowicz pojawiła się w drugiej części koncertu. Utwory tej artystki nawiązują stylistyką do big beatu i rocka z lat sześćdziesiątych, kiedy to jedną z gwiazd polskiej sceny rozrywkowej była Ada Rusowicz, mama Ani. Gwiazda koncertu powiedziała, że występ z ponad sześćdziesięcio-osobową orkiestrą był spełnieniem jej marzenia, jakie zrodziło się podczas jej pobytu w Nowym Orleanie.

To była najbardziej rockowa edycja koncertu noworocznego, również dzięki gościnnemu występowi tczewskiego gitarzysty Jacka Langowskiego. Występ orkiestry i artystów zachwycił widzów, zakończył się owacjami na stojąco i kilkoma bisami.