Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Jak wrócić po wieczornym koncercie do domu
Nasz Tczew

Jak wrócić po wieczornym koncercie do domu?

Mieszkańcy Tczewa pytają, czy miasto mogłoby zapewnić dodatkowe, nocne autobusy, które rozwiozłyby do domów uczestników koncertów np. podczas Dnia Komunalnika czy Sobótek. Prezydent odpowiada, że w imprezach na bulwarze uczestniczy kilka tysięcy osób, które nie pomieściłyby się do kilku dodatkowych autobusów.

Co roku wiosną i latem miasto organizuje na bulwarze duże imprezy plenerowe, którym w późnych godzinach wieczornych towarzyszą koncerty gwiazd. Po ostatnim Dniu Komunalnika w mediach społecznościowych i w naszej redakcyjnej skrzynce pojawiło się pytanie mieszkańców o to, dlaczego miasto nie zapewnia transportu publicznego po tych koncertach. Dawniej w Tczewie funkcjonowała nocna linia nr 01, która pokrywała się z trójką. Dzięki nocnym autobusom mieszkańcy mogli z bulwaru podejść na przystanek na pl. Piłsudskiego i w ten sposób wrócić po imprezie np. na Suchostrzygi czy Czyżykowo. Obecnie każdy uczestnik musi samemu martwić się o powrót. W grę wchodzi taksówka, własny samochód lub po prostu nogi. W programie „Pytania do Prezydenta” Mirosław Pobłocki odniósł się próśb mieszkańców o to, aby w dniu koncertów przewoźnik zapewnił dodatkowe kursy autobusów.

Mieszkańcy w mediach społecznościowych porównują Tczew do Trójmiasta, gdzie po wielkich koncertach czy meczach lokalne władze zapewniają dodatkowe autobusy, tramwaje czy SKM-ki.