Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Dawny budynek poczty ma nowego właściciela
Nasz Tczew

Dawny budynek poczty ma nowego właściciela

Po wielu nieudanych próbach Poczcie Polskiej udało się sprzedać budynek znajdujący się w sąsiedztwie dworca PKP. Prezydent Tczewa liczy na to, że nowy właściciel wyremontuje obiekt tak, by przestał on szpecić węzeł transportowy. Takiego zabiegu dokonał nowy właściciel dawnej spedycji kolejowej, w której wkrótce zostaną otwarte lokale usługowe.

Przedsiębiorca z Tczewa kupił dawny budynek Poczty Polskiej przy ulicy Dworcowej. Biuro prasowe placówki potwierdza tę informację, ale nie ujawnia ani tożsamości nabywcy ani kwoty transakcji. W oświadczeniu Poczty Polskiej czytamy, że: „cena sprzedaży nieruchomości w Tczewie objęta jest tajemnicą przedsiębiorstwa. Pozytywne rozstrzygnięcie aukcji zostało poprzedzone kilkoma postępowaniami zakończonymi wynikiem negatywnym z uwagi na brak ofert”.

Poczta Polska próbowała sprzedać budynek od wielu lat, po tym jak pracownicy tej filii zostali przeniesieni do nowej siedziby w pobliskiej Galerii Kociewskiej. Po przeprowadzce tymczasowo w budynku mieściły się kasy biletowe, a później całkowicie on opustoszał. Jeszcze w czasach funkcjonowania poczty mieszkańcy podkreślali, że obiekt szpeci węzeł transportowy i należałoby odświeżyć jego elewację. Jedynym podjętym wówczas działaniem poczty było odmalowanie fragmentu ściany przy drzwiach wejściowych. Prezydent Tczewa cieszy się, że budynek ma po wielu latach nowego właściciela, bo to oznacza, że może on doczekać się remontu z prawdziwego zdarzenia.

Zanim w Tczewie otwarto węzeł transportowy, w tym miejscu znajdowały się zakłady kolejowe, w tym i skład węgla. Jedną z pozostałości jest budynek dawnej spedycji kolejowej, w którym działał również Bank Żywności. Jest to drugi obiekt po Poczcie Polskiej, który przez wiele lat szpecił węzeł transportowy. W 2014 roku dawna spedycja została przejęta przez miasto, które kilka lat później sprzedało go prywatnemu właścicielowi. W ubiegłym roku rozpoczął on generalny remont zarówno wnętrza obiektu jak i ceglanej elewacji, która została zachowana i odświeżona. Latem ubiegłego roku otrzymaliśmy informację, że obiekt miał zostać otwarty do końca 2022 roku. Obecnie właściciel deklaruje, że prace są już na ukończeniu i dawna spedycja zostanie udostępniona mieszkańcom w najbliższe wakacje. W środku będzie się znajdował sklep spożywczy oraz cztery inne lokale, które czekają na zagospodarowanie. W sąsiedztwie budynku pojawi się dodatkowy parking, na którym prawdopodobnie staną food trucki.