Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

protest kobiet
Nasz Tczew

Kolejna akcja Strajku Kobiet w Tczewie

W środę 14 czerwca w ponad 40 miastach w Polsce, w tym w Tczewie, odbyły się demonstracje w związku ze śmiercią 33-letniej Doroty z Nowego Targu. Kobieta zmarła z powodu wstrząsu septycznego, wywołanego przez martwy płód, którego lekarze nie usunęli.

Prokuratura ustala, czy młoda kobieta zmarła w szpitalu w Nowym Targu dlatego, że lekarze na czas nie wykonali aborcji. Równocześnie zareagował ruch społecznościowy Ogólnopolski Strajk Kobiet, który został koordynatorem akcji “Ani jednej więcej”. Przypomniano kilka innych przykładów śmierci kobiet w ciąży w polskich szpitalach z powodu błędów lekarskich. Grupa demonstrantów w środowe popołudnie zebrała się także w Tczewie przed biurem poselskim Anny Fotygi i Kazimierza Smolińskiego. Protest w Tczewie zorganizowała działaczka społeczna, członkini Nowej Lewicy, Iwona Ochocka.

W proteście w Tczewie wzięło udział niewiele osób. Nie było żadnych zakłóceń. Po wstępnym przemówieniu Iwony Ochockiej głos zabrały także inne osoby, które czytały opisy wydarzeń związanych ze śmiercią kobiet na oddziałach położniczych w polskich szpitalach.