Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Jak zdobyć Kartę Mieszkańca Tczewa
Nasz Tczew

Jak zdobyć Kartę Mieszkańca Tczewa?

Kilka miesięcy temu prezydent Tczewa zapowiedział realizację projektu zawierającego ulgi, korzyści dla osób rozliczających podatek pit naszym mieście. Kartę Mieszkańca Tczewa właśnie można odbierać w dwóch punktach naszego miasta. Będzie przydatna w miejskich jednostkach, ale również w komunikacji miejskiej. Niebawem posiadacze karty będą mniej płacić za parkowanie w płatnych strefach.

Aktualnie karta mieszkańca pozwala korzystać z ulg w komunikacji miejskiej, dojdą zniżki w usługach proponowanych przez miejskie jednostki na przykład Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji czy Centrum Kultury i Sztuki. Zakres ulg ma być poszerzany przez prywatne podmioty, chcące włączyć się do projektu. Istotną korzyścią mają być niższe stawki dla na płatnych strefach parkowania, jakie będą wprowadzone w najbliższych miesiącach. O kartę Mieszkańca Tczewa zapytaliśmy Mirosława Pobłockiego w programie Pytania do Prezydenta.

Karty wydawane są od tego tygodnia w dwóch punktach – przy dworcu PKP i na pętli autobusowej na Czyżykowie. W Tczewie od 27 lipca obowiązywać będą nowe stawki w komunikacji miejskiej, uwzględniające ulgi dla posiadaczy karty mieszkańca – oni będą mieć najniższe stawki. Natomiast posiadacze funkcjonującej od wielu lat karty miejskiej nie mieszkający w Tczewie proszeni są o wizytę w punkcie, żeby po weryfikacji zaktualizować ich karty, które ulg nie będą mieli.