Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

ulica Gdańska
Nasz Tczew

Jaka będzie ulica Gdańska?

Władze chcą, by ulica Gdańska była wizytówką miasta.

Władze Tczewa zamierzają przebudować jedną z głównych arterii miasta – ulicę Gdańską. Prezydent będzie zabiegał o dofinansowanie tej ważnej i kosztownej inwestycji ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Zintegrowane Inwestycje Terytorialne.

Wykorzystanie środków w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych możliwe dzięki rowerzystom – jeśli w ulicy Gdańskiej zostanie wybudowana ścieżka rowerowa, łącząca tczewskie osiedla z węzłem transportowym oraz bulwarem nadwiślańskim Sambora i Starym Miastem. Przy okazji tego zadania – budowy drogi rowerowej – ulicę można przebudować kompleksowo. Władzom Tczewa zależy też na wymianie nawierzchni i infrastruktury pod drogą.

Projekt budowlany jest skomplikowany i już wiadomo, że zadanie będzie kosztowne. Do połowy roku ma być gotowy projekt przebudowy, wtedy będzie można poszukać finansowania.

Mieszkańcy miasta i przedsiębiorcy z ulicy Gdańskiej mieli sporo uwag, a wiceprezydent Burczyk przekonuje, że ich głosy są uwzględnione przez projektanta, chociaż rozwiązania pewnie nie zadowolą wszystkich.