Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

radio tczew
Nasz Tczew

Jeszcze w tym roku zagra Radio Tczew

Powstaje Radio Tczew. Nowa naziemna stacja radiowa ma ruszyć jeszcze w tym roku!

Tczew nigdy nie miał swojego lokalnego radia naziemnego. Przez 10 lat w ramach sieci kablowej Telkab działało kablowo-internetowe Radio Fabryka. Zdobywało popularność wśród młodych mieszkańców Tczewa i nie tylko. Ale radio powinno być naziemne, by można go było słuchać bez przeszkód w samochodach, sklepach, u fryzjera, w pracy i w domu. Kilka lat upłynęło naszej firmie na zdobyciu koncesji na naziemne nadawanie stacji radiowej i dzisiaj przyszedł ten dzień, kiedy pocztą otrzymaliśmy list z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. A w nim koncesja nr 634/2016-R z dn. 26. stycznia 2016 r., w której

postanawia się udzielić spółce Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie (…) koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego pod nazwą „Radio Tczew”

Telewizja TeTka i Radio Tczew będą się uzupełniać programowo. Przed nami wielkie wyzwanie – budowa stacji nadawczej, testy techniczne, odbiory, nowa kadra prezenterów i dziennikarzy – jedno jest pewne: Radio Tczew rozpocznie nadawanie jeszcze w tym roku! Bądźcie cierpliwi!

radiotczew