Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

parkrun rekord
Nasz Tczew

Jubileuszowy Parkrun Tczew z rekordem Polski

Jubileuszowy trzysetny bieg parkrun Tczew przyniósł rekord frekwencji parkrun Polska. Nadwiślańską pięciokilometrową trasę pokonało 1774 uczestników. Poprzedni rekord z Poznania został pobity zdecydowanie – o ponad 660 osób. Wydarzenie miało wyjątkową oprawę.

Trzysetnemu biegowi parkrun towarzyszyła piękna pogoda. Już wiele minut przed startem uczestnikom udzielała się radosna atmosfera współuczestnictwa w niesamowitym wydarzeniu.

Na mecie pierwszy zameldował się Jakub Kozak wśród kobiet najszybsza była Agnieszka Kujach, która pobiła rekord trasy. Po pięciokilometrowym biegu czy spacerze na mecie było tłoczno, ale humory dopisywały i wszyscy cierpliwie czekali na zapisanie swojego uczestnictwa. Towarzyszyła im niezastąpiona Harcerska Orkiestra Dęta pod batutą Magdaleny Kubickiej-Netki

Na mecie rozdawano pamiątkowe medale i gadżety firmowe. Ekipa wolonatriuszy była liczna i działała bardzo sprawnie. Rejestracja ostatnich parkranowiczów zakończyła się tuż przed godziną 11.00. Wcześniej uczestnicy nie byli pewni czy został pobity rekord frekwencji Parkrun Polska ustanowiony  w Poznaniu, który liczył 1111 osób.