Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

u Landowskiego
Nasz Tczew

Kociewiacy u Landowskiego

Dokładnie w dniu dziesiątej rocznicy śmierci Romana Landowskiego tczewscy regionaliści wraz z mieszkańcami miasta uczcili pamięć tego związanego z Kociewiem pisarza i animatora kultury.

Spotkanie rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu Kociewia, potem przypomniano kim był dla naszego regionu Roman Landowski – pisarz, animator kultury. To była symboliczna manifestacja miłośników Kociewia, tych którzy są świadomi swoich korzeni czy też mają poczucie przynależności do regionu, w którym mieszkają.

 

Następnie uczestnicy spotkania udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie wysłuchali prelekcji Marcina Kłodzińskiego o dziejach „Kociewskiego Magazynu Regionalnego”. Janusz Landowski syn poety podziękował zebranym za udział w uroczystości i przedstawił projekt publikacji wszystkich poetyckich dzieł swojego ojca. Dr Michał Kargul, Kazimierz Ickiewicz i dr Krzysztof Korda przedstawili projekty i plany dotyczące przyszłości kociewskiego periodyku.

Uważam, że wszelkie formy popularyzacji pamięci Kociewia i jego przedstawicieli zasługują na pamięć i uznanie – podsumował Henryk Łaga uczestnik spotkania.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Kociewski w Tczewie i Miejską Biblioteką Publiczną w Tczewie imienia Aleksandra Skulteta.