Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

armia maksymiliana
Nasz Tczew

Kolędowanie z Armią Maksymiliana

W kościele na osiedlu Staszica w Tczewie odbył się koncert Armii Maksymiliana. To dziecięcy chór, który prowadzi Agnieszka Lipińska. Zespół zaśpiewał wiele kolęd, a całe wydarzenie uświetniły występy solistów.

Dzieci z Armii Maksymiliana zaprosiły do wspólnego kolędowania w kościele świętego Maksymiliana Kolbego w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Dowodzącą zespołu jest Agnieszka Lipińska, która prowadzi rozśpiewaną grupę od siedmiu lat.

Kościół wypełniony był publicznością po same brzegi, a ta nie szczędziła owacji. Armia Maksymiliana zaśpiewała wiele popularnych kolęd w tym „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Mario, czy Ty wiesz”, „Lulajże Jezuniu” czy „Dzisiaj w Betlejem”. Koncert uświetnili swoimi występami soliści.

Organizatorzy pomyśleli również o najmłodszej widowni, przygotowali specjalny kącik zabaw dla dzieci. Tego dnia goście mogli delektować się nie tylko wyśmienitą muzyką, ale także darmowymi piernikami, jakie członkowie chóru rozdawali tuż przy wyjściu w kościoła.
Na zakończenie ksiądz proboszcz Krzysztof Stoltmann podsumował całe wydarzenie i zaprosił widzów na kolejny koncert kolęd, który odbędzie się w kościele św. Maksymiliana Kolbego 29 grudnia. Zaśpiewa na nim zespół Gang Marcela z gościnnym udziałem tczewianki Emilii Kalinowskiej.