Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Echo koncert pokoleń
Nasz Tczew

Koncert pokoleń z chórem Echo i jego gośćmi

W ramach obchodów stulecia swojej działalności chór męski Echo zaprosił na koncert pokoleń. Śpiewali w nim sami jubilaci, a także ich goście – młode trio The Low, chór męski Harmonia z Wejherowa i znany wokalista Maciej Miecznikowski.

W tym roku z okazji 100-lecia chór Echo zaprosił już na kilka wydarzeń. Zaczęło się od otwarcia wystawy plenerowej o zespole przygotowanej przez Fabrykę Sztuk. Kurator wystawy Józef Ziółkowski jest też autorem monograficznej książki o chórze Echo wydanej również z okazji 100-lecia. Odbyło się również kilka jubileuszowych koncertów, na których oprócz Echa występowali zaproszeni goście. Na jednym z nich chórzyści śpiewali wraz z trzema tenorami, na innym z chórem z Norwegii. Ostatnim wydarzeniem jubileuszowym był „Koncert pokoleń”.


Koncert pokoleń otworzył występ najmłodszego zespołu. Trio The Low tworzą trzy siostry, które pochodzą z Tczewa i są absolwentami tczewskiej szkoły muzycznej, obecnie w Warszawie wspólnie tworzą elektroniczną muzykę na instrumencie klawiszowym, wiolonczeli i skrzypcach. Z chórem Echo siostry Pieczewskie połączyła wspólna pasja muzyczna i osoba wujka Krzysztofa Pieczewskiego

W następnej odsłonie chór Echo pod batutą Leszka Gołąba przedstawił utwory ze swojego repertuaru przygotowanego na rok jubileuszowy. Chórzyści zaprezentowali się również wspólnie z zespołem The Low.

Gwiazdą koncertu był znany na polskiej scenie muzyki rozrywkowej wokalista Maciej Miecznikowski. To artysta wszechstronny, jest multiinstrumentalistą, a z wykształcenia jest klasycznym solistą operowym śpiewającym basem.
Podczas koncertu Miecznikowskiemu towarzyszyły dwa chóry dyrygowane przez leszka Gołąba – jubilat Echo z Tczewa i chór męski Harmonia z Wejherowa.