Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Gmina Tczew otrzyma dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Gminnych
Nasz Tczew

Koronawirus kontra inwestycje gminne

Pandemia koronawirusa nie zahamowała ani zaplanowanych inwestycji, ani kontynuowanych w gminie Tczew. Remontowane są drogi i będzie też przebudowywana droga gminna wraz z obiektem mostowym nad przesmykiem pomiędzy jeziorem Rokickim Dużym a jeziorem Rokickim Małym”.


Pandemia koronawirusa niewątpliwie wpłynęła na spowolnienie gospodarki, w tym remontów i inwestycji. Niektóre jednak gminy w tej trudnej sytuacji radzą sobie. Gmina Tczew zamierza rozpocząć kilka zaplanowanych inwestycji.


Znaczącą jednak inwestycją, do której przymierzała się gmina Tczew i otrzymała już dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Gminnych – jest niewątpliwie przebudowa drogi gminnej w ramach zadania pod nazwą „Budowa obiektu mostowego nad przesmykiem pomiędzy jeziorem Rokickim Dużym a jeziorem Rokickim Małym”.

Z uwagi na bardzo zły stan techniczny obiektu, po jego rozbiórce zbudowany będzie nowy, który połączy go z istniejącą drogą gminną. Wójt Krzysztof Augustyniak dodał, że inwestycja ta jest kluczowa z punktu widzenia życia lokalnego mieszkańców ułatwi między innymi dostęp mieszkańców Lubiszewa do ośrodków gospodarczych oraz do zakładów pracy. Ponadto planowane jest utworzenie zjazdów do terenów rolnych oraz rekreacyjnych, co znacząco podniesie atrakcyjność tego terenu.