Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

KP Gryf Lisewo
Nasz Tczew Sport

Kolejne efektowne zwycięstwo piłkarzy KP Gryf

Młody zespół KP Gryf Tczew na wypełnionym kibicami stadionie przy ulicy Bałdowskiej znów odniósł wysokie zwycięstwo w ramach rozgrywek A-klasy. Tym razem pokonał 6:2 Lisovię Lisewo.


Klub Piłkarski Gryf i zespół seniorów tego klubu powstał z myślą o młodych zawodnikach MKS Gryf Tczew, którzy z powodzeniem i sukcesami radzili sobie w rozgrywkach juniorskich, ale nie mieli perspektywy kontynuacji swojej piłkarskiej przygody w Tczewie. Architektami tego całego przedsięwzięcia są trenerzy Grzegorz Klarecki i Ireneusz Cymanowski, ale wspiera ich sporo osób zaangażowanych w rozwój młodych piłkarzy. W poprzednim sezonie Gryf wygrał swoją grupę B-klasy. Obecnie poprzeczka zawieszona jest wyżej.

W pierwszych pięciu kolejkach A-klasy gryfici przegrali dwa mecze na wyjazdach w Kwidzynie i Postolinie, ale w Tczewie na stadionie imienia Alfonsa Guzińskiego przy ulicy Bałdowskiej odnoszą same zwycięstwa. Nie inaczej było w minioną sobotę podczas meczu z Lisovią Lisewo, w której szeregach gra kilku zawodników z Tczewa.

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy. W pierwszej połowie swoją przewagę udokumentowali czterema golami. Po kwadransie gry trafił do siatki Kamil Kierzkowski. Trzy gole do przerwy dołożyli Szymon Cieślik, Cezary Grala i Dominik Czucha. W drugiej połowie ambitni lisewianie postanowili pokazać się z dobrej strony, co miało pozytywne pod względem widowiska, bowiem na meczu pojawiło sie dużo kibiców, w tym także fanów Lisovii. Piłkarze walczyli dla kibiców do końca. Goście, mimo wysokiej porażki, także zasłużyli na brawa, zwłaszcza strzelec pięknej bramki Rafał Komorowski, zawodnik Lisovii mieszkający w Tczewie. Gryf odpowiedział dwoma trafieniami Macieja Konzorskiego i Mateusza Serafina. W końcówce jeszcze zmniejszył rozmiary porażki Dawid Smugaj. Wynik 6:2 oddaje przebieg wydarzeń na boisku. Gryf po sześciu kolejkach z 12 punktami zajmuje 4 miejsce w tabeli.