Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

stadion panorama
Nasz Tczew

Tczewski stadion przebuduje Panorama

Znamy wykonawcę pierwszego etapu przebudowy stadionu miejskiego przy ulicy Bałdowskiej. Do października 2019 roku zadanie to ma wykonać firma Panorama z Piaseczna.

Ta inwestycja miała być rozpoczęta w ubiegłym roku, rozstrzygnięto nawet już przetarg, ale wykonawca ostatecznie nie podpisał umowy z obawy przed nie wywiązaniem się z wykonania zadania w okreslonym terminie.

Drugi przetarg na budowę obiektu lekkoatletycznego ogłoszono pod koniec ubiegłego roku. Na początku grudnia poznaliśmy oferty, a wpłynęło ich pięć. Ogłoszenie wyboru wykonawcy trwało dość długo.

To pierwszy etap kompleksowej przebudowy stadionu miejskiego imienia Alfonsa Guzińskiego. Prezydent nie wyklucza ubiegania się o dofinansowanie z ministerstwa sportu i turystyki. Można otrzymać zwrot nawet połowy kosztów inwestycji. Jest jednak kilka warunków – pierwszy to ten , że ministertstwo ogłosić w tym roku konkurs na dofinansowanie, poza tym obiekt musi mieć atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i musi być odpowiednio wyposażony. Projekt zakłada uzyskanie atestu, pełne wyposażenie jeszcze nie jest ujęte w pierwszym etapie, ale najważniejsze jest wybudowanie infrastruktury.