Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Mało szczepionek dużo chętnych
Nasz Tczew

Mało szczepionek, dużo chętnych

W piątek ruszyły zapisy osób 80+ na szczepienie przeciwko COVID-19. Problem w tym, że każda z placówek medycznych w Polsce, która zadeklarowała gotowość do szczepień, otrzymała jedynie 30 szczepionek. Z tego powodu wielu seniorów musi cierpliwie poczekać na swoją kolej. W Tczewie zapisy na szczepienia prowadzi łącznie sześć placówek. Poprosiliśmy przedstawicielkę jednej z nich o podsumowanie pierwszej fazy zapisów. Szczepienia dla seniorów mają ruszyć w całej Polsce w poniedziałek 25 stycznia.

W ciągu ostatniego tygodnia sanepid wykrył w naszym powiecie 209 nowych przypadków zachorowań na COVID-19. W województwie pomorskim dotąd wykryto ponad 95 tysięcy zakażeń. Łącznie od początku epidemii w powiecie tczewskim zachorowało niemal 5400 osób.

W ciągu minionego tygodnia w powiecie tczewskim odnotowano 9 kolejnych zgonów spowodowanych koronawirusem. Łącznie z powodu choroby COVID-19 do tej pory w powiecie tczewskim zmarło 119 osób, a w województwie pomorskim niemal 1900.

Urząd Wojewódzki informuje, że na 133 respiratory znajdujące się na Pomorzu, wolnych jest 41. Z kolei na ponad 1800 łóżek dostępnych w naszym województwie, wolnych jest około 740.