Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Pogoń Medyk
Nasz Tczew Sport

Pogoń z pierwszym domowym zwycięstwem

Pogoń wygrała w Tczewie z Medykiem Konin, cztery gole zdobyła Magdalena Sobal. Tczewianka jest liderem strzelczyń w ekstralidze.

W sobotę na stadionie imienia jana Stachowiaka Pogoń Dekpol Tczew pokonała 4:2 Medyka Konin. Po pierwszej połowie zespół mateusza Sroki prowadził dwa do zera. Wszystkie cztery gole dla gospodyń zdobyła Magdalena Sobal, która jest liderka klasyfikacji strzlczyń w ekstralidze.

Obie drużyny stworzyły w sobotnie popołudnie dobre widowisko. Już w 8 minucie magdalena Sobal odebrała obrończyni medyka piłke i zdobyła pierwsza bramkę. Chwile później mogło być 2:0 dla Pogoni, ale piłka zatrzymała się na słupku po strzale Kornelii Okoniewskiej. W 24 minucie podwyższyła na 2:0 Sobal strzałem w dolny róg bramki. Napastniczka Pogoni był katem zespołu gości także po przerwie. W 50 minucie Sobal zdobyła bramkę w zamieszaniu podbramkowym a dzisięc minut później z rzutu karnego. Wcześniej zespół z konina zdobył gola głową na jeden do trzech. Przy stanie 4:1 dla Pogoni Medyk zdołał z rzutu karnego zdobyć jeszcze jedna bramkę, ale na więcej tczewski zespół nie pozwolił i wygrał 4:2. To druga wygrana w tym sezonie, ale pierwsza odniesiona w Tczewie przed własna publicznością. Pogoń awansowała w tabeli na ósme miejsce. Zdobywczyni czterech bramek w meczu z Medykiem Magda Sobal – jest liderką w klasyfikacji strzelczyń ekstraligi z dziwięcioma golami na koncie. po meczu rozmawialismy z Magdą i kapitanem naszego zespołu Agnieszka Rembalską.