Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Koronawirus u ucznia katolika w Rokitkach
Nasz Tczew

Koronawirus u ucznia katolika w Rokitkach

U jednego z uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej w Rokitkach wykryto koronawirusa. W efekcie wszyscy uczniowie tej placówki uczęszczający do tej samej klasy co zakażony uczeń, zostali objęci kwarantanną i nauką zdalną. Uczniowie pozostałych klas odbywają zajęcia stacjonarne w salach lekcyjnych. Na kwarantannę skierowano również pracowników szkoły, którzy mieli styczność z zakażonym uczniem.

W ubiegłym tygodniu podobna sytuacja miała miejsce w przedszkolu w Gniewie, gdzie u jednego z wychowanków wykryto COVID-19. Dyrektor placówki za zgodą burmistrza i po uzyskaniu opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, zawiesił czasowo funkcjonowanie grupy przedszkolnej, do której uczęszczało zarażone dziecko. Wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z zakażonym wychowankiem zostały objęte kwarantanną. Przedszkole nadal funkcjonuje z zachowaniem procedur bezpieczeństwa.

W województwie pomorskim dotąd odnotowano ponad 3100 zachorowań. W przypadku powiatu tczewskiego w ciągu minionego tygodnia przybyło 10 zakażeń. Łącznie od początku epidemii w powiecie tczewskim zachorowało 125 osób, z czego 84 wyzdrowiały. Pacjentów, u których choroba jest obecnie aktywna jest 41. Spośród nich jedna osoba jest hospitalizowana, a pozostałe przebywają w izolacji domowej.

Na terenie powiatu tczewskiego sanepid zidentyfikował kilka ognisk zakażeń. Jest to np. ognisko weselne dotyczące 40 zachorowań czy ognisko związane z zakładem pracy dotyczące 12 przypadków zakażenia, w tym 4 pracowników. W chwili obecnej w powiecie tczewskim na kwarantannie przebywa ponad 360 osób, a niemal 300 pozostaje pod nadzorem epidemicznym. W powiecie tczewskim dotąd nie odnotowano żadnego zgonu spowodowanego chorobą COVID-19. W skali województwa pomorskiego z tego powodu zmarło 50 osób.