Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Koronawirus znów w Szpitalach Tczewskich
Nasz Tczew

COVID-19 znów w Szpitalach Tczewskich

Zarząd Szpitali Tczewskich poinformował, że w związku z wykryciem koronawirusa u trzech osób przebywających na terenie placówki, do odwołania wstrzymuje się przyjmowanie nowych pacjentów. O szczegółach mówi prezes Szpitali Tczewskich Maciej Bieliński, który apeluje o to, by pacjenci w miarę możliwości kierowali się do innych szpitali.

Przypomnijmy, że na początku sierpnia koronawirusa wykryto u jednego z pracowników Oddziału Rehabilitacyjnego Szpitali Tczewskich. Oddział ten wznowił działalność pod koniec sierpnia.

W województwie pomorskim dotąd odnotowano ponad 3600 zachorowań. W miniony czwartek na Pomorzu stwierdzono rekordową liczbę nowych przypadków, która wyniosła 134. Z kolei w skali ogólnopolskiej rekord padł w sobotę – liczba nowych zachorowań na COVID-19 wyniosła 1002. W przypadku powiatu tczewskiego w ciągu minionego tygodnia przybyło 5 zakażeń, czyli o wiele mniej niż w tygodniach poprzednich. Łącznie od początku epidemii w powiecie tczewskim zachorowało 130 osób, z czego aż 116 wyzdrowiało. Oznacza to, że pacjentów, u których choroba jest obecnie aktywna jest jedynie 14.

W chwili obecnej w powiecie tczewskim na kwarantannie przebywa ponad 111 osób, a ponad 200 pozostaje pod nadzorem epidemicznym. W powiecie tczewskim dotąd nie odnotowano żadnego zgonu spowodowanego chorobą COVID-19. W skali województwa pomorskiego z tego powodu zmarły 54 osoby.