Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Czy jeszcze w tym roku spółdzielnia mieszkaniowa rozpocznie budowę bloków na Suchostrzygach?
Nasz Tczew

Kto wybuduje bloki na Suchostrzygach?

Spółdzielnia mieszkaniowa – po raz drugi – ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy, który miałby zbudować trzy bloki mieszkalne na osiedlu Suchostrzygi.

https://www.youtube.com/watch?v=xzvHBPm5OqM

Po wielu latach spółdzielnia mieszkaniowa wraca do zadań inwestycyjnych. Na Suchostrzygach w miejscu byłego już parkingu u zbiegu ulic: Kociewskiej, Żwirki i Jaworowej mają powstać trzy kilkukondygnacyjne bloki mieszkalne.
Na początku tego roku wykonany został projekt, zaś we wrześniu odbył się drugi już przetarg na wybór wykonawcy. O to z jakim skutkiem go przeprowadzono – zapytaliśmy Jerzego Konkolewskiego, prezesa spółdzielni Mieszkaniowej w Tczewie.

Ceny na rynku wzrosły, między innymi płac i wykonawstwa w branży budowlanej co przełoży się na cenę 1 m kw. mieszkania – dodaje prezes Konkolewski.

Dotychczas spółdzielnia przeznaczyła już około 300 tys. złotych na dokumentację i inne prace związane z przygotowaniem tej inwestycji. Prezes Konkolewski poinformował  o dalszym montażu finansowym tego zadania.

Już na tym etapie zainteresowanie przyszłymi mieszkaniami w tej lokalizacji jest bardzo duże – dodał prezes Konkolewski.