Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Mandaty za brak maseczki
Nasz Tczew

Mandaty za brak maseczki

Policja przypomina o tym, że mimo zbliżających się świąt należy pamiętać o zdrowiu własnym oraz innych, a co za tym idzie o przestrzeganiu epidemicznych obostrzeń. Każdego dnia policjanci z pomocą strażników miejskich interweniują wobec osób, które lekceważąco podchodzą do tego zagrożenia.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców policjanci nieprzerwanie prowadzą działania, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W ubiegłym tygodniu tczewscy policjanci wspierani przez straż miejską skontrolowali 161 obiektów handlowych i usługowych oraz 102 pojazdy komunikacji publicznej.

Niektórzy mieszkańcy nie wierzą w istnienie pandemii – dopytaliśmy, jak reagują policjanci, kiedy osoba ukarana za brak maseczki mówi im, że nie musi jej nosić.

Policjanci przypominają, że bezpieczeństwo, także to zdrowotne, jest naszą wspólną sprawą. Stosując się do obowiązujących przepisów, możemy wspólnie ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby COVID-19. By zatrzymać transmisję wirusa, stróże prawa zapowiadają kontynuację działań i stanowcze reakcje na lekceważące zachowania.