Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Działkowcy pochwalili się plonami
Nasz Tczew

Działkowcy pochwalili się plonami

Za nami 29 Tczewskie Dożynki Działkowe, podczas których świętowano jubileusze dwóch ogrodów. Jak co roku działkowcy ze wszystkich tczewskich ROD-ów przygotowali swoje stoiska, aby pochwalić się plonami.

Po raz kolejny tczewskie dożynki zostały zorganizowane na bulwarze. Podczas części oficjalnej wręczono wyróżnienia oraz odznaczenia Polskiego Związku Działkowców. Wręczone zostały także nagrody finansowe w konkursie prezydenta Tczewa na „Najładniejszą działkę miasta Tczewa”. Nagrody w dwóch kategoriach – działki rekreacyjne oraz działki rekreacyjno-warzywne wręczył wiceprezydent Adam Urban. Działkowcy podczas dożynek byli w bardzo dobrych humorach.

Spytaliśmy działkowców o trudności, z jakimi musieli się zmierzyć w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W tym roku jubileusz 55-lecia działalności obchodził ROD im. Księcia Sambora II z ul. Rokickiej, a 40-lecie – ROD Malinowo z ul. Malinowskiej. Prezesi opowiedzieli o początkach swoich ogrodów.

W okręgu tczewskim do niedawna znajdowało się 12 ogrodów działkowych (11 w Tczewie i 1 w Lubiszewie). W tym roku do tczewskich struktur dołączyły kolejne. Dopytaliśmy, z jakiego powodu doszło do powiększenia tczewskich struktur o działki np. z Gniewa i Pelplina.

Na działkowym festynie nie zabrakło muzyki. Wystąpiła Gdańska Orkiestra Ogrodowa, Trójmiejska Grupa Wokalna i podopieczni Agaty Sowy – uczestnicy warsztatów wokalnych w Centrum Kultury i Sztuki. Dożynkom działkowym towarzyszyły także inne atrakcje takie jak dmuchańce czy zaplatanie warkoczyków. Przez cały weekend na Bulwarze nad Wisłą można było również skorzystać z foodtrucków, które oferowały potrawy z różnych zakątków świata.