Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Wypożyczalnię dla dzieci czeka mała przeprowadzka
Nasz Tczew

Wypożyczalnię dla dzieci czeka mała przeprowadzka

Wchodząca w skład Miejskiej Biblioteki Publicznej wypożyczalnia książek dla dzieci i młodzieży na Nowym Mieście jesienią zostanie zamknięta, a jej zasoby zostaną w całości przeniesione tuż obok, do sąsiedniej wypożyczalni dla dorosłych. Nowością będzie również nowoczesna mediateka na Starym Mieście, w której będzie można wypożyczyć np. gry planszowe.

W najbliższych miesiącach duże zmiany zajdą w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Najprawdopodobniej jesienią zostanie otwarta jej główna, zabytkowa siedziba, która jest rewitalizowana od końca 2020 roku. Ponowne otwarcie będzie też okazją do przeprowadzenia kolejnych zmian. Jedna z czytelniczek dowiedziała się w Filii nr 5, czyli w Wypożyczalni Dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Wyzwolenia, że z punktu wkrótce znikną wszystkie książki. Poprosiliśmy o wyjaśnienie tej sprawy dyrektora MBP.

Wniosek taki, że księgozbiór Filii nr 5, czyli wypożyczalni dziecięcej, zasili zbiory Filii nr 1, która znajduje się tuż obok. Nie oznacza to jednak, że Filia nr 5 zostanie zlikwidowana. Po przeprowadzce na Stare Miasto będzie ona pełniła funkcję mediateki.

Głównym powodem zmian w Filii nr 5 jest chęć zapewnienia dzieciom większej sali do zajęć. Drugi powód jest związany z tym, że w sąsiedniej Filii nr 1 prócz książek mieści się także księgowość, sekretariat i archiwum. Po zakończeniu rewitalizacji biblioteki głównej cała administracja zostanie przeniesiona z ul. Wyzwolenia do centrali na Starym Mieście. W efekcie w Filii nr 1 powstanie puste miejsce, które zostanie wypełnione książkami dla dzieci przeniesionymi z Filii nr 5.