Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

sesja budżet 2020
Nasz Tczew

Miejscy radni uchwalili budżet

13 uchwał przyjęła do realizacji rada miasta na czwartkowej sesji. Wśród nich była uchwała najwyższym w historii miasta budżecie, jaki został zaplanowany na 2020 rok.

Zanim rozpoczęła się piętnasta sesja obecnej kadencji rady miasta obecnych w sali obrad imienia Franciszka Fabicha w świąteczno-noworoczny nastrój wprowadziły przedszkolaki z Jarzębinki, które zaprezentowały dość długi program.
Obrady otworzył przewodniczący rady miasta Zenon Drewa. Następnie prezydent Mirosław Pobłocki przedstawił sprawozdanie z działalności bieżącej władz Tczewa. Prezydent z przewodniczącym zaprosili na sesję szczególnych gości – piłkarki nożne Pogoni Tczew wraz z trenerem Mateuszem Sroką. Drużyna została uhonorowana za zdobycie brązowego medalu młodzieżowych mistrzostw Polski do lat osiemnastu w futsalu.

Radni brawami podziękowali piłkarkom za sportową promocję naszego miasta. Klub otrzymał finansowa nagrodę w wysokości tysiąca złotych, a zawodniczki upominki. Trener piłkarek przekazał prezydentowi pamiątkowe zdjęcie zespołu oraz wywalczony brązowy medal.
Radni głosowali aż nad trzynastoma uchwałami. Najpierw zdecydowali o korekcie budżetu tegorocznego, a nieco później uchwalali budżet miasta na przyszły rok.
To głosowanie poprzedziło wprowadzenie przewodniczącego komisji finansowo-budżetowej Kazimierza Ickiewicza. Potem zabrali głos przedstawiciele trzech klubów rady miasta: Łukasz Brządkowski z klubu Od Nowa, Krzysztof Misiewicz z Porozumienie na Plus oraz Roman Kucharski z Platformy Obywatelskiej.

Ten najwyższy budżet w historii naszego miasta nie został przyjęty niejednogłośnie. Dwóch radnych z klubu Od Nowa było przeciw a jeden z tego samego ugrupowania wstrzymał się od głosu. Pozostali radni byli za.
Dochody budżetu miasta na 2020 r. ustalone zostały na ponad 298 mln, a wydatki na blisko 317 mln. Na inwestycyjne zaplanowano niespełna 47 milionów.

Rada jednogłośnie głosowała za uhonorowaniem medalem pro domo trsoviensi zasłużonego trenera lekkoatletyki Tadeusza Galińskiego. To szczególne wyróżnienie będzie przyznane mu podczas obchodów dnia Tczewa 30 stycznia. Radni podczas sesji nie złożyli wniosków czy interpelacji.