Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

muzyczna jubileusz
Kultura Nasz Tczew

Finał potrójnego jubileuszu tczewskiej szkoły muzycznej

W sali Centrum Kultury i Sztuki odbyła się gala finałowa jubileuszu 75-lecia Państwowej Szkoły muzycznej w Tczewie, jak i dwóch innych jubileuszy.

Wiele kulturalnych wydarzeń organizowanych na przestrzeni tego roku uświetniało 75-lecie Państwowej Szkoły Muzycznej w Tczewie. Niedawno odbyła się finałowa gala potrójnego jubileuszu: 75-lecia szkoły, jak i 50-lecia pelplińskiej filii PSM w Tczewie oraz 25-lecia nadania tej placówce imienia Janiny Garści.

Jubileuszową galę poprowadzili Krystyna Detlaff-Czocher oraz dyrektor szkoły Piotr Kowalkowski. Po powitaniu gości i widzów zaprezentowano film autorstwa Marty Kołodziejskiej-Kacprzak.
Pierwszym muzycznym akcentem wieczoru było odśpiewanie hymnów – narodowego i szkolnego. Jubileusz jest zawsze okazją do wspomnień, spojrzenia wstecz, ale również do wręczenia nagród i wyróżnień osobom szczególnie związanym z działalnością szkoły.

Dyrektor szkoły przypomniał, że jubileusz uświetniło wiele koncertów organizowanych od lutego tego roku. Występowali w nich przede wszystkim uczniowie i nauczyciele, ale z okazji urodzin szkoły na scenie zaprezentowali się także: Alicja i Grzegorz Wieczorkowie, Jan Lewandowski i Filip Grzelachowski, Dobrawa Czocher, a także Adam Wendt i absolwenci filii w Pelplinie.

Podczas gali finałowej zaprezentowały się trzy zespoły złożone z nauczycieli i gości specjalnych. W pierwszej odsłonie koncertu wystąpił pianista Filip Grzelachowski, a także duet Przemysław Juchniewicz i Paweł Ratajek

Następnie zaprezentowało się trio smyczkowe Marta Kołodziejska-Kacprzak, Ewa Juszczyk-Kowalkowska, Nikola Freda. Finałem koncertu była muzyka improwizowana na bazie wielkich przebojów w wykonaniu Adama Wendta i Grzegorza Kwaśnego.