Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Manhattan nie jest na sprzedaż
Nasz Tczew

Manhattan nie jest na sprzedaż

Mieszkańców Tczewa zaniepokoiły plotki o tym, jakoby prezydent miasta zamierzał sprzedać teren Manhattanu np. pod budownictwo mieszkaniowe. Władze miasta całkowicie dementują te informacje i zapewniają, że przyszłość kupców na Manhattanie nie jest zagrożona.

Gdy dotarły do nas plotki o tym, że prezydent rzekomo przymierza się do sprzedaży Manhattanu, pojechaliśmy na miejsce z kamerą. Okazało się, że kupcy faktycznie są zaniepokojeni tymi przeciekami, choć nie byli w stanie przekazać nam, kto jest źródłem tej plotki. Wiceprezydent Adam Burczyk w programie „Pytania do Prezydenta” zapewnił, że pomysł sprzedaży Manhattanu to fake news.

Prezydent nie zamierza sprzedawać Manhattanu i nie rozmawia na ten temat z deweloperami. Wiceprezydent przypomniał, jak uregulowana jest sprawa własności tego targowiska.

Dziś kupujący przerzucają się na zakupy w marketach wielkopowierzchniowych oraz w internecie i z tego powodu Manhattan swoje lata świetności ma już za sobą. Władze miasta zamierzają nadal wspierać tczewskich przedsiębiorców.