Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Kilkadziesiąt rodzin cieszy się z otrzymanych mieszkań komunalnych przy ulicy Prostej
Nasz Tczew

36 rodzin odebrało klucze do mieszkań

W obecności prezydentów Tczewa, prezes Tczewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego wręczył trzydziestu sześciu lokatorom klucze do ostatnich dwóch bloków z ośmiu wybudowanych przy ulicy Prostej.

udowa dwóch ostatnich bloków mieszkalnych przy ul. Prostej na Zatorzu, gdzie władze Tczewa zlokalizowały osiedle budynków komunalnych – rozpoczęła się 3 lipca 2018 roku. Po trwającej półtora roku inwestycji – w poniedziałek, 27 stycznia po uroczystym przecięciu wstęgi – nastąpiło przekazanie kluczy trzydziestu sześciu lokatorom, którzy zamieszkają w nowych wyposażonych mieszkaniach.

Radości z otrzymania kluczy do swojego dwupokojowego mieszkania nie krył pan Adam Waśniewski, który w najbliższych dniach przeprowadzi się z obecnie zajmowanego starego z piecami mieszkania na starówce.

Środki na inwestycję związaną z powstaniem dwóch bloków komunalnych pochodziły z kilku źródeł.

Osiedle z nowymi budynkami przy ulicy Prostej ma już zagospodarowaną małą architekturę, ale brakuje jeszcze drogi wzdłuż Kanału Młyńskiego, po której obecnie trudno się jest poruszać, a która byłaby uzupełnieniem istniejących tam ciągów komunikacyjnych.

Prezes TTBS-u, Arkadiusz Wożniak poinformował, że prowadzi rozmowy z władzami Tczewa na temat budowy kolejnych bloków komunalnych.

Zapytaliśmy więc prezydenta Tczewa, jak liczna jest grupa tczewian oczekujących na przydział mieszkania komunalnego i w jakich lokalizacjach będzie realizowane to budownictwo? Wciąż zmienia się liczba oczekujących na mieszkanie komunalne, gdyż co pewien czas dopisywani są kolejni chętni – odpowiedział prezydent Tczewa.