Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Rondo przed ratuszem z oficjalną nazwą
Nasz Tczew

Rondo przed UM z oficjalną nazwą

Z okazji setnej rocznicy powrotu Tczewa do Polski, samorządowcy zamierzają oficjalnie nazwać rondo przed Urzędem Miejskim rondem marszałka Piłsudskiego. Przy okazji przypominamy, że skrzyżowanie to będzie całkowicie zamknięte w najbliższy czwartek 30 stycznia między godziną 15:50 a 17.

Rondo przed Urzędem Miejskim w 2005 roku zastąpiło wcześniejsze, trójkątne skrzyżowanie. Cały obszar pomiędzy ratuszem, Parkiem Kopernika a dawnym Centrum Edukacji Dorosłych nosi od 1991 roku nazwę placu marszałka Józefa Piłsudskiego. Wcześniej w okresie PRL był to plac Grunwaldzki. Do tej pory rondo wchodzące w skład pl. Piłsudskiego mieszkańcy zwyczajowo nazywali rondem przy urzędzie. W czwartek na najbliższej sesji Rady Miejskiej radni zamierzają ustanowić oficjalnego patrona – marszałka Józefa Piłsudskiego.

Przypomnijmy, że rondo, które niebawem zyska patrona, będzie nieczynne w najbliższy czwartek 30 stycznia w godzinach od 15:50 do 17. Jest to związane z widowiskiem historycznym, które przygotowuje Fabryka Sztuk. Wydarzenie plenerowe o nazwie „To już 100 lat – Chwała Hallerczykom” rozpocznie się przy ratuszu o godz. 16.00. Zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Tczewie wyjaśnia, na jakie utrudnienia kierowcy mogą natrafić w czwartek.

Po tym jak uczestnicy widowiska przejdą ul. 30 stycznia spod Fabryki Sztuk na pl. Piłsudskiego, policja częściowo odblokuje ruch. Po zakończeniu inscenizacji na pl. Piłsudskiego widzowie i uczestnicy wydarzenia przejdą ul. Dąbrowskiego na pl. Hallera. Policja apeluje do mieszkańców, aby w najbliższy czwartek między godziną 16 a 17 zwracać uwagę na tymczasowo ustawione znaki drogowe oraz na polecenia funkcjonariuszy.