Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

stoczniowców wykonany
Nasz Tczew

Pierwszy etap modernizacji ulicy Stoczniowców wykonany

Miejski Zarząd Dróg poinformował, że trwają procedury odbiorowe po wykonanym kompleksowym remoncie części ulicy Stoczniowców na osiedlu Staszica. W przyszłym roku ma być zrealizowany drugi i ostatni etap tej inwestycji.

Ulica Stoczniowców była jedną z najgorszych pod względem stanu technicznego dróg w naszym mieście. Mieszkańcy tej ulicy skarżyli się na to, że byli notorycznie zalewani. Doczekali się kompleksowej przebudowy wraz z kanalizacją przeciwdeszczową. W tym roku władze miasta zdecydowały się na remont odcinka od ulicy Okrętowej do skrzyżowania z ulicą Pionierów. Właśnie przy tej części ulicy jest wejście do szkoły podstawowej. O inwestycji mówił kierownik Miejskiego Zarządu Dróg Marcin Górny.

Przebudowa 400-metrowego odcinka ulicy Stoczniowców kosztowała blisko 2 miliony 300 tysięcy złotych. Drugi etap przebudowy zakłada modernizację 420 metrów tej drogi do skrzyżowania z ulicą Robotniczą. Władze Tczewa złożyły wniosek o dofinansowanie tego zadania do programu rządowego Polski Ład.