Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

matury 2020
Nasz Tczew

Maturzyści i ósmoklasiści na finiszu

Z powodu epidemii koronawirusa matury rozpoczną się z miesięcznym opóźnieniem. Nie tylko uczniowie przygotowują się do startu egzaminów pisemnych wyznaczonego na 8 czerwca. Dyrektorzy szkół i nauczyciele muszą dostosować tegoroczne matury do rządowych wytycznych. Ósmoklasiści do końcowych testów przystąpią 16 czerwca.

O sposób przeprowadzenia egzaminów zapytaliśmy dyrektorów szkół. Najwięcej maturzystów w naszym mieście jest w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Marii Skłodowskiej-Curie.
Do matur 8 czerwca przystąpi ponad osiemdziesięciu absolwentów Liceum katolickiego w Tczewie. Szkoła biorąc pod uwagę liczbę uczniów do liczby klas i ich powierzchnię jest mała, jednak dyrektor ksiądz Krzysztof Niemczyk zapewnia, zę matury uda sie przeprowadzić zgodnie z wytycznymi.

W Tczewie łącznie w pięciu szkołach podstawowych publicznych i dwóch niepublicznych do egzaminów ósmoklasisty przystąpi około 650-ciu uczniów. O przygotowania do egzaminu zapytaliśmy dyrektor szkoły podstawowej nr 1 Aleksandrę Jędrzejewską. W jej placówce egzamin będzie zdawać 133 uczniów.