Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Ewald Tunezja
Nasz Tczew Sport

Weronika walczy w Tunezji i zbiera punkty do rankingu

Tenisistka ziemna z Tczewa – Weronika Ewald – dotarła do półfinału turnieju ITF kobiet w Monastyrze w Tunezji. Dla szesnastoletniej juniorki to duży sukces, dzięki któremu zostanie sklasyfikowana w światowym rankingu kobiet i wystąpi w kolejnym turnieju w Monastyrze jeszcze wyższej rangi.

Zakończony w niedzielę 27 listopada turniej w Monastyrze miał rangę 15 światowej federacji tenisowej kobiet. Dla 16-letniej juniorki Weroniki Ewald awans do półfinału po trzech zwycięstwach to duży sukces, dzięki któremu tczewianka 5 grudnia zadebiutuje w rankingu światowym kobiet WTA .

Przypomnijmy, że w tym roku szesnastolatka z Tczewa zadebiutowała w juniorskich turniejach wielkoszlemowych: Wimbledonie i US Open. W rankingu juniorskim do lat 18 obecnie zajmuje 64 miejsce. Teraz zaczęła zbierać doświadczenia z dorosłymi rywalkami i zdobywać punkty do światowego rankingu kobiet.

W Monastyrze Ewald stoczyła zacięty trzysetowy bój w półfinale z Belgijką Hanne Vandewinkel, wcześniej pokonała inną 25-letnia Belgijkę Eliessę Vanlangendonck rozgrywając również trzy sety.
Weronika zostaje w Tunezji, gdzie od szóstego grudnia, dzięki dzikiej karcie, rozpocznie rywalizację w kolejnym turnieju ITF. Będą to zawody rangi 25.