Pogoń Puchar Polski
Nasz Tczew Sport

Trzy zwycięstwa Pogoni w jeden weekend

Piłkarki nożne Pogoni Tczew w miniony weekend wygrały dwa mecze w ramach Pucharu Polski, zwyciężyły również w meczu na szczycie ekstraligi futsalu.

Mecze jednej szesnastej Pucharu Polski były ostatnim akcentem sezonu jesiennego w piłce nożnej kobiet. W sobotę rano pierwszy zespół Pogoni, czyli występująca w ekstralidze Pogoń Dekpol Tczew walczyła na wyjeździe z Checzą Gdynia. Drużyna Mateusza Sroki wygrała pięć do trzech. cztery bramki – wszystkie w pierwszej połowie zdobyła dla Pogoni magdalena Sobal. jedno trafienie dołożyła katarzyna Nowak.
W niedzielę na stadionie imienia Jana Stachowiaka w Tczewie Pogoń Gościniec nad Wisłą podejmowała pierwszoligową drużynę SMS II Łódź.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany, ale to gospodynie już w szóstej minucie po golu Kingi Ejzel objęły prowadzenie. W drugiej odsłonie spotkania dominowały tczewianki, które stwarzały sobie wiele sytuacji strzeleckich. Początkowo raziły nieskutecznością, ale wreszcie w 65 minucie ponownie Ejzel zdobyła gola, który przesądził o tym, że Pogoń wygra. Kolejne bramki były potwierdzeniem dobrej gry tczewianek. W 80 minucie bramkarka SMS Łódź skapitulowała po strzale Kamili Wołejszo, a wynik meczu na 4:0 dla Pogoni ustaliła kilka minut później Wiktoria Rybicka. Tym samym obie tczewskie Pogonie zagrają wiosną w 1/16 Pucharu Polski na szczeblu centralnym

W miniony weekend sukcesem zakończył się także, rozgrywany w sobotni wieczór, mecz na szczycie północnej grupy ekstraligi futsalu. Pierwsza w tabeli Pogoń grała na wyjeździe z wiceliderem – Nowym Świtem Górzno. Gospodyni zaczęły od prowadzenia 3:0. Tczewianki odrobiły straty, a nawet osiągnęły przewagę 5:3. Nowy Świt doprowadził do remisu 5:5. Gola na wagę zwycięstwa dla Pogoni zdobyła w końcówce Martyna Tryka, dla której było to czwarte trafienie w meczu.