Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

młody bilard
Nasz Tczew Sport

Młodzi bilardziści rywalizowali w Lisewie

Zakończył się cykl turniejów, zorganizowanych w Szkole Podstawowej w Lisewie, w ramach Pomorskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Klasyfikację generalną wygrali Sandra Majtkowska z UKS Lisewo i Bartłomiej Cyman z Arkadii Tczew. Będą oni reprezentować swoje kluby i okręg pomorski w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów.

Juniorzy z Pomorza zakończyli zmagania w cyklu turniejów Pomorskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej 2022. Polski Związek Bilarda i UKS Lisewo zorganizowali cztery turnieje w gościnnych progach szkoły podstawowej w Lisewie Malborskim. Łącznie w rywalizacji wzięło udział ponad 50 zawodników z 5 klubów.

W ostatnim turnieju cyklu najlepiej zaprezentowali się gospodarze z Lisewa, którzy zajęli całe podium. Wygrał Krystian Danowski, drugie miejsce zajął Kacper Skotarek, z trzecie Paweł Chmielewicz. W klasyfikacji generalnej obejmującej cztery turnieje najlepszy był zawodnik Arkadii Tczew Bartłomiej Cyman, drugie miejsce zajął Aleksander Darski, a trzecie Tymon Mielewczyk. W klasyfikacji generalnej dziewcząt całe podium zajęły zawodniczki UKS Lisewo – zwyciężyła Sandra Majtkowska, druga była Zuzanna Chmielewicz , a trzecia Daria Rybicka.
Klasyfikację drużynową Pomorskiej Młodzieżowej ligi Bilardowej wygrał klub Arkadia Tczew.