Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

basen przetarg
Nasz Tczew

Miasto ogłosiło przetarg na budowę basenu

Na platformie zakupowej urzędu miejskiego w Tczewie pojawiło się ogłoszenie o przetargu na budowę basenu przy szkole podstawowej numer 12. Inwestycję oszacowano na 25 milionów złotych, a tyle dokładnie wynosi dofinansowanie rządowe. Oferty potencjalnych wykonawców poznamy dziewiątego maja.

Zadanie to realizowane będzie w ramach projektu “Aktywny Tczew – budowa basenu przyszkolnego”. Przypomnijmy, że dofinansowanie z programu Polski Ład początkowo przeznaczone było na rozbudowę istniejącego basenu przy ulicy Wojska Polskiego o elementy aquaparku. Miasto ogłosiło przetarg, do którego przystąpiły dwie firmy. Najniższa oferta opiewała na 66 milionów złotych, co po doliczeniu obowiązkowych dopłat w ramach waloryzacji oznaczało koszt blisko 80 milionów.


Prezydent Mirosław Pobłocki stwierdził, że przekracza to możliwości finansowe miasta. Żeby wykorzystać rządowe dofinansowanie zmieniono założenia projektu “Aktywny Tczew”. Władze Tczewa, żeby zwiększyć dostępność do nauki pływania i zajęć sportowych postanowiły wybudować basen przy szkole podstawowej numer 12, przy założeniach, że to zadanie będzie kosztowało znacznie mniej niż budowa aquaparku. Kilka miesięcy po podjęciu tej decyzji miasto ma projekt i pozwolenie na budowę. W tym tygodniu ogłoszono przetarg, o czym poinformował wiceprezydent do spraw gospodarczych Adam Burczyk.

Dodajmy, że obiekt z pływalniami przy ulicy Wojska Polskiego Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji, dzięki kolejnemu dofinansowaniu rządowemu w wysokości 15 milionów złotych zostanie kompleksowo zmodernizowany.