Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Rozpoczynają się wakacje
Nasz Tczew

Rozpoczynają się wakacje!

Na ten dzień uczniowie czekają przez wiele długich miesięcy. W piątek zakończył się rok szkolny, a to oznacza, że rozpoczynają się wakacje. Wybraliśmy się z kamerą do tczewskiej dwunastki, gdzie zapytaliśmy dyrekcję oraz uczniów o to, jaki był ten zakończony właśnie rok szkolny.

Tegoroczne wakacje w powiecie tczewskim rozpoczęło ponad 3300 uczniów szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest tczewskie starostwo. Odpocznie również ponad 420 uczniów szkół specjalnych. Jeśli chodzi o miasto Tczew, to wakacje rozpoczęło niemal 6400 uczniów tczewskich szkół podstawowych, w tym ponad 5 tysięcy ze szkół samorządowych.

W tym roku wybraliśmy się z kamerą do Szkoły Podstawowej nr 12 na Suchostrzygach. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego tradycyjnie wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Dyrektor placówki podziękowała za wieloletnią współpracę pedagogowi i kilku nauczycielom, którzy przechodzą na emeryturę lub przenoszą się do innych szkół. Nie zabrakło podziękowań skierowanych do chłopców, którzy oddali właścicielce zagubiony portfel wraz z dokumentami i pieniędzmi. Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie świadectw najzdolniejszym uczniom.