Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Karuzelowy zawrót głowy na Sobótkach Tczewskich
Nasz Tczew

Karuzelowy zawrót głowy na Sobótkach Tczewskich

Za nami tegoroczne Sobótki, podczas których mieszkańcy bawili się na różnego rodzaju karuzelach i rollercoasterach. Nie zabrakło koncertów Grzegorza Hyżego i duetu Martin Lange. Miłośnicy aktywności fizycznej wzięli udział w biegu na piątkę, z kolei dla fanów muzyki klasycznej zorganizowano koncert „Lata 20., lata 30. na WYNOS!”.

To już tradycja, że pod koniec czerwca Centrum Kultury i Sztuki organizuje na bulwarze Sobótki dawniej zwane Dniami Ziemi Tczewskiej. Ta coroczna impreza, pełna muzyki, śmiechu i radości, była okazją do świętowania początku lata i wakacji. W tym roku bulwar zdominowało wesołe miasteczko wypełnione karuzelami, rollercoasterami, trampolinami czy strzelnicami. Z kolei na scenie wystąpiły ogólnopolskie gwiazdy, a także podopieczni Karoliny Kornas i Agaty Sowy w ramach koncertu pt. „Wokalny zawrót głowy”. Nie zabrakło stanowisk promocyjnych tczewskich placówek kulturalnych i sportowych oraz strefy gastronomicznej.

Punktualnie o godzinie 19 rozpoczął się pięciokilometrowy bieg o nazwie „Tczew na 5 z Flex Poland” zorganizowany przez Powiatowe Centrum Sportu. W wydarzeniu wzięło udział ponad 250 uczestników, którzy z bulwaru pobiegli wzdłuż brzegu Wisły aż na Czyżykowo, po czym zawrócili ponownie na bulwar. Pierwsze miejsce zajął Jakub Ossowski z Elbląga z czasem 15 minut i 50 sekund, a spośród kobiet Kamila Grzonka ze Zblewa z czasem 18 minut i 56 sekund.

Mieszkańcy, którzy nie przepadają za współczesną muzyką rozrywkową, mogli w sobotę przenieść się w czasie do 20-lecia międzywojennego. Stowarzyszenie Operetka Wrocławska dla fanów muzyki klasycznej zorganizowało koncert pt. „Lata 20., lata 30. na WYNOS!”, który odbył się na placu Hallera.

W ramach koncertu wokaliści przenieśli odbiorców w podróż po kabaretowym świecie polskich przebojów Eugeniusza Bodo, Hanki Ordonówny, czy Mieczysława Fogga. Zaprezentowano takie utwory jak „Ta mała piła dziś”, „Zimny drań”, „Umówiłem się z nią na 9”, czy „Brunetki, blondynki”. Artyści przypomnieli, że piosenka kabaretowa pochodząca m.in. z pierwszych polskich przedwojennych filmów stanowi niezwykle ważny element polskiej kultury. Na pl. Hallera zaprezentowali się wokaliści, którzy za sprawą oryginalnych aranży Ivana Zhukova wykonali piosenki sprzed stu lat.