Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Miasto sprzedaje działki pod inwestycje
Nasz Tczew

Miasto sprzedaje działki pod inwestycje

Miasto Tczew ogłosiło przetargi na sprzedaż dwóch działek znajdujących się w tak zwanej strefie biznesu, czyli w sąsiedztwie drogi krajowej 91. Cena wywoławcza blisko trzy hektarowej nieruchomości u zbiegu alei Solidarności i alei Kociewskiej to 12 milionów złotych. Ponadto miasto zamierza sprzedać dworek Piotrowo, przy którym aktualnie za ponad dwa miliony złotych zagospodarowywany jest teren rekreacyjny.

Wydział Gospodarki Mieniem Komunalnym w ubiegłym roku sprzedał dwie niezabudowane nieruchomości w tak zwanej strefie biznesu na osiedlu Bajkowym. Mowa o działkach przeznaczonych pod usługi przy ulicy Czerwonego Kapturka. Na jednej z nich aktualnie budowany jest obiekt branży meblowej. W tym roku ogłoszono sprzedaż działki przylegającej do marketu Dino, a sąsiadującej z centrum handlowym Carrefour. Cena wywoławcza działki o powierzchni niespełna 3 tysięcy metrów kwadratowych to półtora miliona złotych. Przetarg ustny nieograniczony odbędzie się 11 września. Ogłoszono również sprzedaż działki dziesięć razy większej, na której zmieściłby się duży market. To teren blisko trzy hektarowy u zbiegu alei Solidarności i alei Kociewskiej, na który bezpośrednio można wybudować wjazd od drogi krajowej 91. Tu cenę wywoławczą ustalono na 12 milionów złotych.

Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na zabytkowy dworek Piotrowo, który od wielu lat czeka na nowego właściciela. Położony w pobliżu osiedli Bajkowe-Piotrowo w 2015 roku dworek znalazł dzierżawcę, który zamierzał stworzyć tu restaurację z browarem. Po pewnym czasie zrezygnował z inwestowania w ten obiekt i przestał płacić za dzierżawę. Sprawa w 2019 roku trafiła do sądu. Po zakończeniu procesu i ponownej wycenie prezydent zdecydował o próbie sprzedaży dworku, a nie jego dzierżawie.

Cenę wywoławczą dworku ustalono na 2 miliony złotych. Potencjalny inwestor będzie musiał się liczyć z dużym nakładem kosztów na modernizację, jak również z nadzorem konserwatora zabytków. Obiekt ma jednak też istotne zalety. jedna z nich jest sąsiedztwo potencjalnych klientów w centrum osiedla, jak również sąsiedztwo rewitalizowanego za ponad 2 miliony złotych terenu rekreacyjnego z drzewostanem i stawem.